Google Pixel 6 serisinin kamera özellikleri sızdırıldı

Pixel 6 serisi, Pixel serisinin en büyük kamera revizyonunu sunmaya hazırlanıyor. Google, yeni modellerin lansmanını 19 Ekim’de yapacak. Bunun öncesinde pazarlama sitesi Carphone Warehouse, “Sihirli Silgi” özelliği de dahil, yeni modellerin özellikleri hakkında birçok bilgi paylaştı.

Sayfa, her iki telefonda da 50MP birincil sensör içerdiğini açıkça doğruluyor. Google, bu yeni sensörün Pixel 5’tekine kıyasla %150 daha fazla ışık yakalayabildiğini söylüyor. Yazıdaki bir görüntü de iki sensör arasındaki fiziksel boyut farkını gösteriyor. Daha büyük bir sensör, hem ışık yakalama hem de doğal bokeh (bulanıklık) açısından daha iyi çekimler sağlıyor. Sayfa, Pixel 6 Pro’nun 12MP ultra geniş kamera ve 48MP 4x telefoto kameraya sahip olacağını belirtiyor.

Buna ek olarak sayfa, yeni telefonlarda “Sihirli Silgi” özelliği olacağını söylüyor.

Geçen ay net bir ayrıntı olmadan sızdırılan “Magic Eraser”, görünüşe göre Google Fotoğraflar tarafından desteklenecek. Kullanıcılar, Sihirli Silgiyi kullanarak yabancı ve istenmeyen nesneleri kaldıracak. Ancak bir dipnotta Google, aracın tüm resim öğelerinde çalışamayabileceğini söylüyor.